Potpisivanje Ugovora o izvođenju radova na izgradnji kanalizacije u Krnjači
Predsednik opštine Palilula Aleksandar Jovičić i direktor Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Grada Beograda Branislav Petrović, u sredu, 1. marta u prostorijama Direkcije, Njegoševa 84, potpisaće sa predstavnicima izvođača Ugovor o izvođenju radova na izgradnji kanalizacije u naselju Krnjača sa izradom tehničke dokumentacije -Blok braće Marić.
Ulice koje će biti opremljene sekundarnom kanalizacionom mrežom pripadaju Bloku braća Marić, a ugovorom će biti predviđeno projektovanje i izvođenje radova.
Završetak projektovanje i pribavljanje građevinske dozvole očekuje se tokom proleća, a početak radova planiran je na leto. Projektovaće se sedam kilometara kanalizacione mreže, a radovi će se izvoditi prvo na izgradnji gravitacionog kolektora i šahtne crpne stanice, posle čega će se nastaviti sa radovima na izgradnji kanalizacione mreže niskog pritiska u ostalim ulicama naselja.
Ukupna vrednost planirane investicije je 90 miliona evra.
Nakon potpisivanja Ugovora predviđene su izjave za medije.
Instagram